O nás

Náš tým

Martin Fišer

Fiši, jako celoživotní skaut, má k přírodnímu vaření opravdu vřelý vztah. Když zjistil, že téměř dostudovaná VŠ není jeho šálkem kávy, rozhodl se jít cestou srdce - gastronomií. Zamířil do jednoho z pražských Lokálů, kde se dostal pod taktovku sous chefa Fíly. Po roce učení základů české kuchyně se přesunul do věhlasného Cafe Savoy, kde strávil podle jeho slov jeden z nejhezčích roků v životě. Fiši se stará o recepty a vymýšlí práci ostatním, to prý umí nejlépe. V kuchyni ho nejvíce baví zapojovat přírodu do našich pokrmů.

František Krikel

Franta je stejně jako Fiši celoživotní skaut. Své dovednosti ze skautování nám předává každým coulem. Díky němu nám stojí celá kuchyň. Vše nám svítí, peče, teče a funguje jak má. Sice je mezi námi nejstarší harcovník, kuchařsky je však nejmladší. Díky jeho nadšení a chuti k práci vše mílovými kroky dohání. Momentálně rád stojí za grilem a jídlo griluje právě on.

Tereza Krikelová

Terka je naším nejmladším oficiálním členem. Neoficiálně při nás stojí po celou dobu, protože je sestrou a zároveň manželkou. Její hlavní náplní je práce v restauraci v Šumperku, můžete ji potkat při rozvozech obědů a vlastně všude tam, kde je potřeba. Na akcích mívá na starosti studený snack.

Kdo jsme

Jsme kuchaři, kteří se netají láskou k české kuchyni a přírodě. Když k téhle lásce přidáme oheň, máme základní pilíře našeho vaření. Není to tak dlouho, co jsme společně vyráželi na túry, kde jsme si právě na ohni připravovali jídla, abychom zahnali hlad. Postupně jsme přecházeli od konzerv k receptům z kuchařek, až jsme začali přicházet s vlastní iniciativou a vymýšlet recepty vlastní. 

Tyhle zážitky jsme si oblíbili natolik, až jsme si jednoho dne řekli, že se o ně podělíme s ostatními. Po dlouhém přemýšlení za vámi přicházíme s projektem Od lesa. Pracujeme tak, jak se to dělávalo dříve. Základem je oheň a poctivá surovina. Potom vezmeme tradiční recept a za pomocí různých technik vám na talíř naservírujeme jídlo s opravdovým příběhem. 

Naše setkání však není jen o jídle, ale hlavně o přátelství a spolupráci. Právě proto zapojujeme své hosty přímo do přípravy našich pokrmů, aby pochopili celou cestu pokrmu.  I zdánlivě jednoduché jídlo se tak může stát nezapomenutelným zážitkem. 

Přejeme Vám dobrou chuť!